دهمین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه برگزار شد

استان کرمانشاه در بین استانهای کشور از نظر پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی کشور در جایگاه سوم قرار دارد

اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری
کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه
دهمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه به ریاست هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه تشکیل شد. در این جلسه سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهور، سیدحمید کلانتری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عبدالرضا مصری، احمد صفری و شهاب نادری نمایندگان کرمانشاه و منطقه اورامانات در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، ضمن ارائه گزارشی از استان در بخش های مختلف اقتصادی اظهار داشت: در هیچ برهه از زمان این میزان تسهیلات اشتغالزایی بالاخص در بخش روستایی به استان اختصاص داده نشده است.

وی افزود: از سهمیه ابلاغی به استان در تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری، تاکنون برای 609 طرح با مبلغ 620 میلیارد ریال و اشتغالزایی1512 نفر از طریق بانک های عامل پرداخت شده است که از این نظر رتبه سوم کشور در حال حاضر به استان کرمانشاه اختصاص یافته است.

عزیزی ادامه داد: امیدواریم با تعامل خوبی که بین بانک های عامل و دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها با دبیرخانه وجود دارد روند پرداختی با سرعت بیشتری انجام پذیرد.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در قسمت دیگری از سخنان خود، از طراحی و تجهیز سایت ثبت نام اطلاعات در سامانه کارا در دبیر خانه خبر داد و گفت: به منظور تسریع در امور دبیرخانه و برای ثبت اطلاعات، سایتی را طراحی کردیم که از روز شنبه با 20 کاربر آغاز به کار می کند.

حسن عزیزی در خاتمه سخنان خود گفت: خوشبختانه سند اجرای برنامه اشتغال شهرستانی نیز توسط کارشناسان دبیر خانه در دست تدوین می باشد ، با تدوین و تصویب این سند تلکیف ایجاد فرصت های جدید و میزان تثبیت شغل و اشتغال سرمایه گذاری در هر شهرستان مشخص و تعیین می گردد.

۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۷:۴۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید