دیدار صمیمانه با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه

دیدار رئیس کانون هماهنگی شورای اسلامی کار کشور با دکتر حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه

دیدار صمیمانه با دکتر حسن مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه
اولیاء علی بیگی
اولیاء علی بیگی دبیر اجرایی خانه کارگر کرمانشاه و رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار و عضو هیات امنای تامین اجتماعی کشور به همراه اعضای هیات مدیره و انجمن های صنفی کارگری در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با حسن عزیزی مدیرکل دیدار نمودند

به گزارش روابط عمومی در این دیدار، دبیر اجرایی خانه کارگر استان پس از ارائه  گزارشی از فعالیت های تشکلات کارگری گفت: خوشبختانه وفاق و همدلی خوب و مثال زدنی در تشکلات و مجموعه های کارگری وجود دارد در گذشته های دور، اختلافات کارگری به ویژه اختلاف نظرها در تشکلات کارگری و کارفرمایی ضربه هایی بر بدنه تشکلات می زد اما به جرات می توان گفت در این سال های اخیر با تدابیر و دور اندیشی مسئولین ارشد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همفکری و هم گرایی حوزه تشکلات، اختلاف نظر و تفرقه وجود نداشته و هرچه هست همراهی و  کارگری و کارفرمایی، دوشادوش هم می باشد، درس اصلی انقلاب اسلامی وحدت کلمه بوده و این درس را تشکلات به خوبی درک کرده اند.

اولیاء علی بیگی ادامه داد: اعتقاد داریم مشکلات با همراهی حل می شود و محور این اتحاد و اتفاق حضرتعالی به عنوان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستید و تشکلات کارگری ضمن اظهار خرسندی از این حسن انتخاب و انتصاب شایسته، برای همکاری همه جانبه با اداره کل و در راس آن جنابعالی آمادگی کامل خود را اعلام می دارد.

حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این دیدار گفت: توفیق بزرگی حاصل شده که به منظور خدمت به دیارخودم برگردم. شرایط ویژه استان به گونه ای است که از هیچ ماموریتی نباید برای خدمت فرو گذار کرد. آنچه بیش از هر چیزی در استان مورد توجه ویزه باید قرار گیرد توسعه اشتغال استان می باشد و در این میان نقش دبیرخانه بسیار کلیدی است.

وی اشاره کرد: هم دستگاه های اجرایی و هم تشکلات، اعم از کارگری و کارفرمایی و هم کسانی که در حوزه سرمایه گذاری و توسعه اشتغال استان دست دارند می بایستی دبیرخانه را نقطه وفاق خود قلمداد نمایند

دبیرکارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان گفت: برنامه های کوتاه مدت مثمر ثمری را در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان مطرح نمودیم. از جمله سایت ثبت اطلاعات بیش از 18000 پرونده با حضور 22 کاربر تدوین پیش نویس سند اجرایی اشتغال به تفکیک شهرستانی نیز در دست اقدام است.

ایشان ادامه داد: رویکردمان، تغییرات چشمگیر در برنامه های دبیرخانه کارگروه و ایجاد یک فضای رقابتی سالم بین دستگاه های اجرایی و همچنین شهرستان هاست تصمیم گرفته شده هر هفته فرمانداری برتر، بانک و دستگاه فعال تر معرفی شود.

حسن عزیزی با اشاره به حس تعهد همه در توسعه اشتغال استان گفت: در شرایط کنونی هرکسی باید بپذیرد استان متعلق به اوست و برای این رابطه تلاش مضاعف نماید. شرکای اجتماعی از این قائده مستثنی نیستند کارفرما یعنی سرمایه گذار و کارگر یعنی اجراکننده پروژه ها، برای به بارنشستن سرمایه گذاری هردو مکمل هم هستند و با هم به تکامل می رسند و بسیار خرسندم از این وفاق و همدلی که جناب علی بیگی بیان داشتند ما همه در یک قایق نشسته ایم و قطعاً نیاز به همراهی و کمک تشکلات و انجمن های صنفی داریم ان شاء الله بتوانیم نرخ بیکاری را در برنامه زمان بندی معین به میزان متوسط کشوری برسانیم

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: همه زیر ساخت ها با عنایت ویژه دولت و مسئولین مهیای توسعه استان و اشتغال است و همت جمعی را برای این توسعه می طلبد.

حسن عزیزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بهره وری نیروی انسانی که سرمایه اصلی استان محسوب می شود گفت: حوادث ناشی از کار با آموزش و ارتقاء بهره وری کارگران باید کنترل گردد، ایجاد فرصت های شغل وظیفه ما می باشد اما نباید از صیانت از حفظ اشتغال های موجود غافل شویم، یکی از مولفه های پایداری مشاغل امنیت روانی و آرامش روحی کارگران و شاغلین در محیط کاراست با آموزش به موقع و افزایش بهره وری، خدمت بزرگی برای کنترل حوادث ناشی از کار به جامعه هدف می نمائیم

ان شاء ا... در کنار هم بتوانیم به مردم شریف استان آن گونه که شایسته آن ها می باشد خدمت صادقانه ارائه نمائیم

 

۲۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۷:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید