مهمترین وظیفه بازرسان کار پیشگیری از بروز حوادث شغلی از طریق آموزش کارفرمایان و کارگران است

دکتر حسن عزیزی
حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در نشست با بازرسان کار با حضور علی مظفری مدیرکل اداره بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: کاهش حوادث ناشی از کار، صیانت از نیروی کار، اجرای دقیق مدل خود بازرسی درون کارگاهی، الزام به رعایت استانداردهای ایمنی محیط کار توسط بنگاه ها، توسعه فرهنگ ایمنی و حساس سازی مدیران بنگاههای تولیدی و خدماتی به امر خطیر ایمنی، ماموریت اساسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

عزیزی ضمن تاکید بر اهمیت امر آموزش در کاهش حوادث ناشی از کار و ارتقاء فرهنگ ایمنی توسط بازرسان کار ادامه داد: مهمترین وظیفه بازرسان کار پیشگیری از بروز حوادث شغلی از طریق آموزش و بالابردن سطح سواد ایمنی کارفرمایان و کارگران است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه همچنین اظهار نمود: انتظار داریم بازرسان کار استان با احساس مسئولیت و تعهد و دقت نظر در بازرسی ها با در نظر داشتن تمام موارد قانونی نقش خود را در بالا بردن سطح ایمنی درکارگاه ها و  کاهش حوادث ناشی از کار ایفا نمایند.

علی مظفری مدیرکل اداره بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در ادامه این نشست صمیمانه گفت: گزارش بازرسان کار در حکم گزارش ضابطین دادگستری است و این امر نشانگر اهمیت و ارزش قانونی گزارش های بازرسان کار در مراجع ذیصلاح است.

مظفری در خصوص شرح وظایف بازرسان کار اظهار نمود: برای اجرای بهینه الزامات قانونی و به منظور تصویب قوانین حفاظت کار و اعمال آن در کارگاهها و بررسی مشکلات و ارائه راهکار به منظور بهبود شرایط زندگی و اطلاع رسانی به کارفرمایان لازم است بین بازرسان کار، کارگران و کارفرمایان، همکاری نزدیکی باشد.

گفتنی است: رئیس اداره بازرسی کار و بازرسان کار حاضر در جلسه هرکدام به بیان دیدگاه در خصوص مسائل و مشکلات مرتبط با ایمنی و بهداشت در محیط کار و اهمیت آن و توجه به ارتقای ایمنی از طریق آموزش پرداختند.

 

۱ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید