فعالیت 3050 شرکت تعاونی فعال در استان کرمانشاه بیش از 50 هزار فرصت شغلی ایجاد نمودند

هفته تعاون
حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با حضور در برنامه رادیویی( رو در رو ) صدا و سیمای مرکز کرمانشاه که به مناسبت هفته دولت و آغاز هفته تعاون، عنوان نمود: تعاون ریشه در مفاهیم قرآنی دارد و خداوند در قرآن همه‌ی مسلمانان را به تعاون در نیکوکاری و تقوا توصیه کرده و این دو مفهوم همزاد یکدیگر شده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد:  در استان کرمانشاه تعداد 3050 شرکت تعاونی فعالیت می کنند و  زمینه اشتغال 50 هزار و 532 نفر را فراهم آورده اند.

حسن عزیزی در ادامه عنوان نمود: شرکت های تعاونی استان در 21 گرایش فعالیت می کنند که 368 مورد آنها به صورت اختصاصی در حوزه بانوان فعالیت می کنند.

 وی شناخت مزیت‌های اشتغالزایی در مناطق روستایی را از برنامه‌های جدی دولت تدبیر و امید عنوان و تصریح کرد: در این راستا طرح «روستا – تعاون» شکل گرفت این طرح در راستای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها و مهم‌ترین هدف آن تقویت و ارتقاء فرهنگ کار است.

حسن عزیزی در پایان این مصاحبه برنامه های بزرگداشت هفته تعاون امسال را تشریح نمود و گفت: دیدار تعاونگران با حضرت آیت الله علما نماینده ولی فقیه وامام جمعه کرمانشاه، دیدار تعاونگران با استاندار، گلباران و عطرافشانی مزار شهدا توسط تعاونگران ، سخنرانی پیش از ایراد خطبه های نماز جمعه در مرکز استان توسط مدیرکل و شهرستان های تابعه توسط رؤسای ادارات شهرستانی،  بازدید از تعاونی های نمونه توسط مسئولین استانی و برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی از مهمترین برنامه های در هفته تعاون می باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در حوزه ایجاد اشتغال و کارآفرینی به تدوین سند اجرای اشتغال استان اشاره نمود و اظهار داشت: با تدوین سند اجرایی اشتغال و اجرایی نمودن این سند در پایان سال 97 با کاهش 2 و 9 دهم درصدی نرخ بیکاری رسیدیم و در سال 98 نیز کاهش 3 درصدی نرخ بیکاری بر اساس همین سند هدف گذاری شده است.

۹ شهریور ۱۳۹۸ ۲۱:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید