به مناسبت گرامیداشت هفته تعاون:

حسن عزیزی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه کرمانشاه بود

هفته تعاون
به گزارش روابط عمومی استان کرمانشاه در آخرین روز از گرامیداشت هفته تعاون، حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه کرمانشاه مهمترین سیاست ها و برنامه های بازار کار و مهمترین برنامه ها و عملکرد حوزه تعاون در راستای ایجاد اشتغال را تشریح نمود.

حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ابتدای سخنرانی ضمن تسلیت به مناسبت ماه محرم و شهادت حضرت سّید شهدا امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان به مهمترین اهداف نهضت حسینی و عاشورا یعنی امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و گفت:  امر به معروف و نهی از مـنکرو احیای آن بزرگترین انگیزه قیام امام حسین علیه السلام  و هدف اصلی قیام عاشورا بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه در خصوص نرخ بیکاری و مهمترین اقدامات مؤثر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان گفت: در سال گذشته در جهت ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری استان با کمک استاندار و معاون اقتصادی استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دستگاه های اجرایی سند اجرایی اشتغال تدوین شد و با رصد اجرای این سند از سوی فرمانداران شهرستانهای تابعه در بهار امسال با کاهش 4 و 7 دهم درصدی نرخ بیکاری به 14 و 7 دهم رسید که نشان از درست بودن سیاست ها و برنامه های اجرایی در ایجاد اشتغال بوده است.

ایشان ضمن توصیه به جوانان و دانش آموختگان دانشگاهی به تشکیل شرکت های تعاونی به برخی سیاست های بازار کار از جمله  پرداخت منابع مالی و تسهیلات به ویژه در راستای توسعه روستاها اشاره نمود و گفت: در شرایط کنونی تحریم دولت بهترین منابع را در اختیار صاحبان ایده و کارآفرینیان قرار می دهد تا نسبت به ایجاد اشتغال و کارآفرینی در استان بپردازند.

حسن عزیزی به مهارت آموزی در محیط واقعی کار، طرح کارورزی و یارانه دستمزد از سیاست های بازار کار نیز اشاره نمود و عنوان داشت: در طرح کارورزی در صورتی که کارفرمایان از دانش آموختگان دانشگاهی استفاده نماید، سهم مشخصی از  دستمزد توسط دولت پرداخت می شود و در صورت جذب بعد از دوره تا دو سال از پرداخت سهم بیمه ای معاف می باشد و در طرح یارانه دستمزد نیز در شهرستان های نرخ بیکاری از متوسط نرخ بیکاری استان بیشتر باشد در ازای بکار گیری هر نفر یک سوم حقوق را پرداخت می کند.

ایشان در خصوص تعاونی های توسعه عمران شهرستانی نیز اظهار کرد: به منظور عمران و آبادانی شهرستان ها تعاونی های توسعه عمرانی شهرستانی با حداقل نیمی از جمعیت هر شهرستان ها با حداقل سرمایه 300 میلیون تومان بدون محدودیت سنی تشکیل می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه تعداد تعاونی های فعال استان را 3050 شرکت و اتحادیه تعاونی عنوان کرد و ادامه داد: این تعداد تعاونی ها در استان بیش از 50 هزار فرصت شغلی را ایجاد نموده اند و در سال گذشته تا پایان مرداد امسال بیش از 120 تعاونی در استان تشکیل شده است .

وی تعداد تعاونی های بانوان استان را 367 شرکت تعاونی اعلام نمود و گفت : تعاونی های استان در سال گذشته بیش از 121 میلیون دلار صادرات به کشورهای دیگر داشته اند.

گفتنی است: در پایان سخنرانی و نماز جمعه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون تعاون اداره کل پاسخگویی سئوالات و خواسته های برخی از نمازگزاران در مصلای نمازجمعه شدند.

شایان ذکر است: در شهرستان های تابعه استان نیز از جمله شهرستان هرسین رؤسای ادارات تابعه استان، پیش از خطبه های نماز جمعه به مناسبت گرامیداشت هفته تعاون به تشریح سایت های بازار کار و حوزه تعاون مربوط به شهرستان خود به عنوان سخنران پیش از خطبه ها پرداختند.

 

 

 

 

۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۶:۵۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید