رونمایی از سند اجرایی توسعه اشتغال استان کرمانشاه با حضور دکتر محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

سند اجرایی اشتغال 98 استان کرمانشاه
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در پایان جلسه شورای اداری استان کرمانشاه با رویکرد اشتغال که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونین وزارت متبوع، مهندس بازوند استاندار کرمانشاه، معاونین استاندار، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه های اجرایی در سالن شهدای دولت برگزار شد، از سند اجرایی اشتغال استان کرمانشاه رونمایی شد.

حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه در خصوص سند اجرایی توسعه اشتغال استان، عنوان نمود: سند اجرایی توسعه اشتغال استان کرمانشاه تکلیف تمامی دستگاه های اجرایی، فرمانداران شهرستان های تابعه، مؤسسات و بانک های عامل در حوزه ایجاد اشتغال و طریقه پایش و رصد اشتغال های ایجاد شده و تعهدات دستگاه های اجرایی مشخص نموده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ادامه داد: سند اجرایی اشتغال استان با هدف کاهش 3 درصدی نرخ بیکاری نسبت به سال 97 به تفکیک برنامه، دستگاه اجرایی، شهرستان و زیر بخش های اقتصادی، جداول تأمین مالی و الزامات تحقق سند و ساختار و نحوه پایش اجرای برنامه در سال 98 توسط مهندس بازوند استاندارکرمانشاه به کلیه دستگاه های اجرایی بانک ها و فرماندارها ابلاغ شده است.

ایشان ادامه داد: بر اساس این سند تعداد 30 هزار و 834 فرصت شغلی به طور خالص برای سال 98 در استان کرمانشاه با کاهش 3 درصدی نرخ بیکاری در پایان سال هدف گذاری شده است.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان هدف از تهیه این سند را فائق آمدن بر مشکل بیکاری به عنوان مهمترین دغدغه و مطالبه­ی جامعه عنوان کرد و گفت: ایجاد فرصت های شغلی مستلزم برنامه ریزی، کار و تلاش همگانی و اراده­ی جمعی است.

وی کاهش دو نیم درصدی نرخ بیکاری استان کرمانشاه در پایان سال 97 نشان دهنده جهت گیری صحیح، مجموعه مدیریت و حضور مؤثر کارآفرینان عنوان کرد و تدام این موضوع در سال 98 ضروری دانست.

حسن عزیزی، نظارت عالی سند اجرایی اشتغال بر عهده سازمان مدیریت و برنامه ریزی عنوان کرد و گفت: گزارش پیشرفت اجرایی سند توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی رصد و در جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری به طور ارائه می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به 29 الزام تحقق سند اجرای اشتغال استان، گفت : بهبود 7 پله ای فضای کسب و کار، اخذ حداکثر سهم استانی اعتبارات و تسهیلات در اختیار، حذف حداقل 25 درصدی موانع اداری سرمایه گذاری، حفاظت و صیانت از نیروی کار موجود، تعهد نظام و سیستم بانکی به جلب سریع و تخصیص سریع تسهیلات برخی از مهمترین الزامات سند اجرایی اشتغال می باشد.

حسن عزیزی در پایان عنوان نمود: دستگاه های اجرایی و موسساتی که سیاست وجودیشان به نوعی با حوزه ایجاد اشتغال سر و کار دارند بر اساس مطابق برنامه های ابلاغی و گام ها نه گانه برنامه های اشتغالزایی خود را تدوین و مطابق برنامه زمانبندی در صحن کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ارائه می نمایند.

گفتنی است: سند اجرایی توسعه اشتغال استان کرمانشاه در سال 98 در پایان خرداد ماه سال جاری توسط استاندار ابلاغ و توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استاندار و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در شورای اداری استان رونمایی شد.

 

۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۹:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید