استاندار کرمانشاه در چهارمین نشست شورای اشتغال استان:

تلاش برای اجرای سند توسعه اشتغال باید در راستای شعار جهش تولید باشد

تلاش برای اجرای سند توسعه اشتغال باید در راستای شعار جهش تولید باشد
چهارمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه به ریاست بازوند استاندار کرمانشاه و با حضور هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی، حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری ، مدیران کل دستگاه های اجرایی، موسسات و بانک های عامل در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد.

بازوند استاندارکرمانشاه  در این نشست در خصوص تحقق پیش بینی کاهش 3 درصدی نرخ بیکاری در سال 98  بر اساس سند سه ساله  اشتغال استان، گفت: اجرای سند اشتغال بایستی با تلاش مضاعف و در راستای شعارجهش تولید پیش برود .

رئیس شورای اشتغال استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه سند اجرایی استغال  به معیشت و سفره مردم گره خورده است، تصریح کرد: لازمه ی کنترل نرخ بیکاری سرمایه گذاری، تلاش مضاعف و تثبیت اشتغال به عنوان یک راهبرد اصلی توسعه اقتصادی استان و اجرای آن بایستی در سند اشتغال سال 99  مورد توجه ویژه مدیران استانی قرا بگیرد.

ایشان در ادامه ضمن تأکید بر برگزاری جلسات کارگروه مهارت در استان، مهارت و آموزش را از ابزار جهش تولید و پایه و اساس تثبیت اشتغال در استان دانست.

حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نیز در ابتدای این نشست گزارش تحلیلی از موضوع تحریک اقتصاد و اشتغال با عنوان سیر ثبات اقتصادی در دوران شیوع کرونا از جمله سیاست های پولی، توجه به بخش های ویژه حمل و نقل هواپیمایی،صنعت گردشگری، بهداشت و حمایت های اجتماعی ازشرکت ها، مشاغل و درآمد به منظور حفظ اشتغال های موجود در کشور ترکیه را ارائه کرد.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه در ادامه تعداد کل متقاضیان بیمه بیکاری ثبت شده در سامانه را  13 هزار و 240 نفر عنوان و تصریح کرد : از این تعداد فقط 7796 نفر مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری  شناخته شده اند.    

ایشان در خصوص تسهیلات ویژه کسب و کارهای متأثر از کرونا نیز بیان داشت:  به ازای هر نفر از نیروی انسانی در کارگاه‌هایی که مستقیم از کرونا لطمه دیده اند مبلغ ۱۶۰ میلیون ریال و به ازای هر کارگر در کارگاه‌هایی که غیر مستقیم لطمه خورده اند مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال تسهیلات با نرخ سود ۱۲ درصد تعلق می‌گیرد که این واحدها باید پس از دریافت پیامک به سامانه کارا مراجعه و ثبت نام کنند.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان گزارشی از آخرین وضعیت مانده اعتبارات اشتغالزای استان را ارائه کرد و در این خصوص، گفت: از محل اعتبارات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری 100 درصد اعتبارات تخصیصی به میزان 348میلیارد و 700 میلیون تومان با پیش بینی 5966  فرصت شغلی در استان جذب شده است.

ایشان در خصوص اعتبارات ویژه اشتغال در مناطق زلزله زده استان نیز گفت: از مبلغ 600 میلیارد تئمامن اعتبار تخصیصی  99 درصد به میزان 591 میلیارد و 550 میلیون تومان با پیش بینی 19 هزار و 429   فرصت شغلی در مناطق زلزله زده استان جذب شده است.

 هدایت حاتمی  معاون  محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری  نیز در این نشست بر راهبری و اجرای  سیاست گذاری و برنامه ریزی دستگاه های اجرایی، سازمان بسیج سازندگی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد برکت در ایجاد کسب و کار های کوچک و خرد با هماهنگی و محوریت  مرکزتوسعه کسب و کارهای کوچک و خرد  جهاد دانشگاهی تأکید کرد.

گفتنی است: گزارش تفاهم نامه منعقد شده فی ما بین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و استانداری کرمانشاه توسط کلهر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان های کرمانشاه و ایلام  و گزارش عملیاتی شدن فرآیند اجرایی در راستای شناسایی  و توسعه ی زنجیره های اولویت دار توسط سیامک آزادی نماینده ی مرکز کسب و کارهای کوچک و خرد، گزارش برنامه های آموزشی مهارتی منجر به اشتغال در سال 99 توسط یاور محمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان، گزارش تغییر رویکرد برنامه های اشتغالزای  سال 99 سازمان بسیج سازندگی  توسط هزارخانی رئیس سازمان بسیج سازندگی و  شرح وظایف کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان ها  مطابق دستورالعمل های ابلاغی توسط مختار احمدی معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان  در جلسه تشریح شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۶:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید