حسن عزیزی در شانزدهمین کارگروه اشتغال:

1463 فرصت شغلی در شهرستان سنقر و کلیایی در سال 99 ایجاد شد

1463 فرصت شغلی در شهرستان سنقر و کلیایی در سال 99 ایجاد شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در شانزدهمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه ویژه شهرستان سنقر و کلیایی به ریاست استاندار، بیان داشت: بر اساس مفاد سند اجرایی اشتغال سال 99 برای شهرستان سنقر و کلیایی 2269 فرصت شغلی پیش بینی شده که تاکنون 1463 آن بر اساس گزارش سامانه رصد محقق شده است.

حسن عزیزی با اشاره به پیش بینی 2 و نیم درصدی کاهش نرخ بیکاری بر اساس سند اجرایی اشتغال برای سال 99 در استان افزود: برای سال جاری  47308 فرصت شغلی به طور ناخالص برای استان پیش بینی شده است که تاکنون 23200 آن در سامانه رصد ثبت شده است.

ایشان در خصوص جذب تسهیلات ویژه کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا در شهرستان سنقر نیز بیان داشت: از 89 میلیارد ریال تسهیلات درخواستی در شهرستان سنقر و کلیایی، تاکنون 56 میلیارد ریال در حمایت از 717 فرصت شغلی پرداخت شده است.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ادامه داد: شهرستان سنقر و کلیایی دارای ظرفیت های بالای اقتصادی به ویژه در زمینه صنایع دستی و کشاورزی می باشد که با سیاست های حمایتی دولت انتظار می رود شاهد رشد اشتغال مولد و تثبیت شغل های ایجاد شده باشیم.

استاندار کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال و رفع بیکاری، گفت: ظرفیت‌های توسعه‌آفرین شهرستان سنقر و کلیایی باید در راستای اشتغال و تولید به کار گرفته شود.

استاندار کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال و رفع بیکاری، گفت: ظرفیت‌های توسعه‌آفرین شهرستان سنقر و کلیایی باید در راستای اشتغال و تولید به کار گرفته شود.

بازوند در ادامه به آسیب های جدی کرونا به حوزه تولید و اشتغال سنقر و کلیایی اشاره کرد و گفت: این شهرستان باید متناسب با این آسیب ها از اعتبارات اشتغال زایی و کرونا برخوردار شود تا خسارت های وارده به واحدهای تولیدی و صنعتی تا حدودی جبران شود.
بازوند با استقبال از اجرایی شدن پروژه کارخانه فولاد در شهرستان سنقر و کلیایی اظهار داشت: اولویت اول ما ایجاد اشتغال است و علاوه بر تسهیل گری در مسیر این سرمایه‌گذاری بزرگ، کمک های فنی و اعتباری هم در اختیار این کارآفرین قرار خواهیم داد.

بازوند گردشگری را ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه این شهرستان توصیف کرد و گفت: سدهای جامیشان و شهدا از ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه گردشگری برخوردار است و در یک کارگروه ویژه زمینه سرمایه گذاری های جدید در این مجموعه ها فراهم می شود.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت های توسعه‌آفرین سنقر و کلیایی باید از حالت راکد در بیایند و وارد چرخه تولید و اشتغال زایی شوند.

بازوند از فرش بافی به عنوان یک صنعت قدیمی در سنقر و کلیایی نام برد و گفت: با توجه به ریشه دار بودن این هنر در میان مردم منطقه، در صورت حمایت های لازم می توان اشتغال زیادی را حول محور فرش بافی ایجاد کرد.

مرتضوی فرماندار سنقر و کلیایی در ادامه این نشست بیان داشت: شهرستان سنقر و کلیایی دارای 37 واحد صنعتی و تولیدی فعال می باشد که با افزایش سرمایه با ظرفیت مناسب و حتی آمادگی در جهت توسعه بیشتر را نیز دارند.

 

 

۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۲۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید