مدیر صندوق روستائیان و عشایر استان کرمانشاه:

88 هزار خانوار روستایی و عشایری کرمانشاه عضو صندوق بیمه اجتماعی هستند

88 هزار خانوار روستایی و عشایری کرمانشاه عضو صندوق بیمه اجتماعی هستند
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه با اشاره به اینکه ۸۷ هزار و ۸۶۰ خانوار بیمه شده زیر پوشش این صندوق هستند، گفت: از این تعداد ۲ هزار و ۶۴۶ خانوار از این صندوق مستمری‌ دریافت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، محسن رشیدی‌اقدم در ارائه گزارش نوروزی و گفتگو با خبرنگار ایرنا ، گفت: در سال گذشته ۱۰ هزار و ۲۸۳ نفر در صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر آمار جذب کلی داشتیم و این آمار در مقایسه با سال ۱۳۹۸ که ۶ هزار و ۸۲۹ نفر جذب بوده ۵۱ درصد رشد داشته است.

وی صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر را یک نهاد بیمه‌گر اجتماعی دانست و گفت: ماموریت اصلی این صندوق طبق قانون، رفاه، ایجاد امنیت اقتصادی، تامین آتیه برای روستاییان، پیشگیری از فقر مزمن روستایی، ایجاد ثبات اقتصادی در روابط تولیدی، حفظ ارزش‌های مهم جامعه روستایی، افزایش بهره‌وری نیروی کار در تولیدات کشاورزی و دستیابی به توسعه مبتنی بر عدالت اجتماعی است.

رشیدی‌اقدم با اشاره به اینکه اساس شکل گیری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و عشایر به مانند بیمه های اجتماعی دیگر به عنوان یک ابزار حمایتی است که برای ایجاد رفاه و راحتی برای اقشار روستایی اقدام می کند، افزود: صندوق با دریافت حق بیمه به صورت سالیانه، روستاییان را در زمان پیری و یا ناتوانی حمایت می کند.

او گفت: تحت پوشش گرفتن افراد در بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر موجب کاهش شکاف طبقاتی بین روستاییان و به تبع آن برابری منزلت اجتماعی را نیز در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد : اجرای فراگیر این طرح، ارتقا جایگاه اجتماعی بیمه شدگان را به وجود می‌آورد و جامعه هدف این صندوق با دریافت حقوق و مزایا به علت داشتن کمک هزینه قادر به زندگی خواهند بود و در دوران ناتوانی نیز به شکل شایسته و با کرامت به زندگی خود ادامه خواهند داد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه در پایان گفت: مهمترین تعهدات صندوق پرداخت مستمری بازنشستگی، پرداخت مستمری از کار افتادگی و پرداخت مستمری بازماندگی است که در استان کرمانشاه طبق آماری که اعلام شد با تلاش همکاران به دنبال افزایش چتر حمایتی این بیمه اجتماعی در سطح استان هستیم.

۱۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۴۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید