مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه:

برنامه های بزرگداشت هفته کارگر استان کرمانشاه در بستر فضای مجازی برگزار می شود

برنامه های بزرگداشت هفته کارگر استان کرمانشاه در بستر فضای مجازی برگزار می شود
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، گفت: برگزاری مراسم هفته کارگر با توجه به ضرورت توجه به سلامتی کارگران، رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در هفته کارگر و حفظ روند مطلوب تولید با اعلام رئیس ستاد اجرایی گرامیداشت هفته کارگر، از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی و نهاد‌هایی مانند صدا و سیما و با همکاری تشکل‌های کارگری و کارفرمایی انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، حسن عزیزی در جلسه هماهنگی مراسم و برنامه های بزرگداشت هفته کارگر که با حضور نمایندگان کارگری و کافرمایی و تعاونی و بسیج کارگری در محل اداره کل برگزار شد، در خصوص برنامه های هفته کارگر گفت: نام گذاری سال ۱۴۰۰  از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)به عنوان سال "تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" تعیین کننده راهبرد ما در طول سال است و ما باید مطابق مسیر ترسیم شده توسط مقام عظمای ولایت، حرکت کنیم.

حسن عزیزی با تأکید بر نقش مهم و موثر جامعه عظیم کارگری و کارفرمایی در خلق حماسه های ماندگار، تصریح کرد: کارگران، کارفرمایان و تعاونگران کشور نقش مهمی در تمام صحنه های  انقلاب داشتند و امسال نیز با عزمی راسخ تر از همانند گذشته در صحنه خواهند درخشید.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری برنامه های بزرگداشت هفته کارگر تأکید کرد: با وجود شرایط بیماری کرونا برگزاری بسیاری از برنامه های پیش بینی شده برای گرامیداشت این هفته مقدور نمی باشد با بهره گیری از ظرفیت های مجازی هفته کارگر امسال را  متمایزتر از سال های گذشته برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ما حفظ و صیانت از نیروی کار را افتخار می دانیم و به منظور بزرگداشت مقام شامخ کارگر و تقدیر از زحمات این قشر خدمت گزار، هفته کارگر امسال را با شکوه تر از سال های گذشته برگزار می کنیم.

حسن عزیزی با بیان برخی برنامه های بزرگداشت هفته کارگر با حضور فعال شرکای اجتماعی  افزود: غبارروبی گلزار شهدا، تجلیل از خانواده های معظم شهدای شاخص کارگر و شاخص سلامت، دیدار اعضای کمیته بزرگداشت هفته کارگر با حضرت آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته کارگر و نمایندگان کارگران و کارفرمایان با استاندار، برگزاری مسابقات مجازی ورزشی و تفریحی کارگران، دیدار از واحدهای کارگری و صنعتی نمونه، تقدیر از کارفرمایان نمونه در حوزه مبارزه با شیوع کووید 19 و حضور کارگر نمونه ملی و واحد نمونه ملی در جشنواره ملی امتنان برگزاری نمایشگاه کتاب به صورت مجازی عیادت از بیماران کارگر در بیمارستان از برنامه های بزرگداشت هفته کارگر امسال می باشد.

نمایندگان شرکای اجتماعی کارگری و کارفرمایی و تعاونی و بسیج کارگری و کارمندی هرکدام به نوبت خود برنامه های خود را در بزرگداشت هفته کارگر اعلام نمودند.

روز جهانی کارگر همه ساله از سوی طبقات کارگری در روز اول ماه مه برگزار می‌شود و اتحادیه‌های کارگری در بسیاری از کشور‌های جهان این روز را با برگزاری جشن‌های خیابانی برگزار می‌کنند.

در تقویم ایرانیان نیز پنجم تا یازدهم اردیبهشت ماه هر سال با عنوان هفته کارگر نام‌گذاری شده و این روز برابر ماده ۶۳ قانون کار جزو تعطیلات رسمی همه کارگران مشمول قانون کار به شمار می‌رود.