مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه:

بیش از ۵۴ هزار آسیب‌دیده اجتماعی در کرمانشاه خدمات مددکاری دریافت کردند

بیش از ۵۴ هزار آسیب‌دیده اجتماعی در کرمانشاه خدمات مددکاری دریافت کردند
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در ارائه گزارش عملکرد یک سال گذشته گفت: ۵۴ هزار و ۵۷۷ نفر آسیب دیده اجتماعی از بهزیستی استان کرمانشاه خدمات حمایتی و مددکاری دریافت نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه فرحناز محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به برخی از اقدامات شاخص سال قبل اشاره کرد و اظهار داشت: در سال گذشته کارشناسان خط اورژانس اجتماعی به ۱۷ هزار و ۸۹۹ نفر از افراد مبتلا به مخاطرات اجتماعی نیز خدمات مشاوره دادند.

مدیرکل بهزیستی کرمانشاه از الکترونیکی شدن فرآیند فرزندخواندگی متقاضیان داخل و خارج کشور به عنوان دستاوردی دیگر یاد کرد و گفت: برای احداث و یا خرید ۶۹۳ واحد مسکونی برای افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش نیز کمک شد.

وی با بیان اینکه کمک هزینه بیمه اجتماعی ۶۵ درصد از زنان سرپرست خانوار در استان پرداخت شده است به اجرای طرح مداخلات تخصصی مددکاری اجتماعی به زنان سرپرست خانوار با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ارتقای کیفیت زندگی آنان در سالی که گذشت نیز اشاره کرد.

محمدی با اعلام اینکه منابع بانکی بیش از ۶ هزار ۸۹۹ میلیارد ریال از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۳۹۹ برای اشتغال ۲ هزار و ۳۶۲ نفر با اولویت افراد دارای معلولیت و زنان سرپرست خانوار جذب قطعی شده، گفت: در سالی که گذشت دبیرخانه اجرای قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت نیز افتتاح شد.

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه تأکید کرد: ۶۴ هزار و ۹۶۵ نفر مشاوره به صورت حضوری و تلفنی و چهار هزار و ۷۵۰ نفر زوج متقاضی طلاق، مشاوره گرفتند و آموزش‌های پیش از ازدواج، زندگی و خانواده به ۱۱ هزار و ۸۴۰ نفر ارائه شد.

محمدی با تاکید بر اینکه قرنطینه به موقع و اقدامات حمایتی و آموزشی جهت مقابله با گسترش ویروس کرونا در مراکز نگهداری سالمندان، معلولان، فرزندان بهزیستی، افراد دارای اعتیاد و آسیب دیدگان اجتماعی انجام شد، ادامه داد: علاوه بر ابلاغ و اجرای دستورالعمل رعایت تعارض منافع در انتصابات، نظارت مستمر و آنلاین بر مراکز سازمان بهزیستی انجام می‌شود.

بهزیستی از ارگان‌های دولتی برای ساماندهی آسیب‌پذیرترین افراد جامعه است و در سالی که گذشت اقدامات متعددی توسط اداره‌کل بهزیستی کرمانشاه انجام شد که ارائه خدمات حمایتی و مددکاری به ۵۴ هزار و ۵۷۷ آسیب‌دیده اجتماعی بخشی از آن است.

تلاش برای کاهش رنج و اندوه مددجویان و داشتن دنیایی بهتر مهمترین دغدغه بهزیستی است و خدمات این ارگان در طول سال بارها اطلاع رسانی شده است.

تامین رفاه مددجویان معلول، سر و سامان دادن به وضعیت زنان سرپرست خانوار و کودکان محروم از داشتن خانواده، غربالگری و شناسایی کودکان عقب مانده ذهنی، نابینا و ناشنوا حمایت و نگهداری از کودکان و اطفال بی‌سرپرست، تلاش برای کاهش نرخ طلاق، ساماندهی، حمایت و نگهداری از کودکان خیـابانی، ساماندهی، حمایت و نگهداری سالمندان نیازمند و ساماندهی، حمایت و نگهداری بیماران روانی مزمن بخشی از این وظایف است.

راه اندازی مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان در استان، راه اندازی سامانه نظارت مردمی بر عملکرد سازمان بهزیستی به شماره تلفن ۱۴۸۲، انجام به موقع و سراسری واکسیناسیون سالمندان مراکز نگهداری شبانه روزی بخشی از اقدامات شاخص اداره کل بهزیستی استان در سال گذشته است.

بیش از ۱۶۴ هزار مددجوی زیرپوشش بهزیستی استان کرمانشاه است که از این تعداد ۴۲ هزار نفر دارای معلولیت در زمینه جسمی حرکتی، روانی، شنوایی، بینایی و گفتاری هستند.

پرداخت شهریه دانشجویی به دانشجویان تحت پوشش استان و الکترونیکی شدن فرآیند صدور مجوز مراکز و موسسات غیردولتی همکار و پیگیری جهت تصویب و ابلاغ اساسنامه صندوق حمایت از فرصت های شغلی افراد دارای معلولیت به عنوان دیگر اقدامات شاخص این اداره کل در سالی که گذشت است که در ادامه دیگر موارد اعلام می‌شود.

 

۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۶:۴۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید