حق الزحمه دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی ابلاغ شد

حق الزحمه دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی ابلاغ شد
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت کار، حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی سال جاری به دفاتر کاریابی سطح استان ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، مختار احمدی در این خصوص گفت:بر اساس این دستورالعمل، حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی داخلی مبلغ 45 هزار تومان (بدون احتساب ارزش‌افزوده) و در دفاتر کاریابی خارجی مبلغ  65 هزار تومان (بدون احتساب ارزش‌افزوده) تعیین شده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه با بیان این که حق‌الزحمه به‌کارگماری دفاتر کاریابی غیردولتی داخلی که از کارجو دریافت می‌شود، حداکثر پنجاه‌درصد حداقل دستمزد ماهیانه مصوب شورای عالی کار در سال 1400 است، ادامه داد: برای قراردادهای کمتر از یک سال حق‌الزحمه به نسبت ماههای کارکرد محاسبه خواهد شد.

وی گفت: درصورتی‌که دستمزد ثابت بکار گمارده بیشتر از حداقل دستمزد اعلام‌شده از سوی شورای عالی کار باشد، 30 درصد تفاوت حقوق کارجو با حداقل دستمزد اعلام‌شده در سال 1400 به حق‌الزحمه دریافتی از کارجو اضافه خواهد شد و همچنین کاریابی حق دریافت حق‌الزحمه به‌کارگماری برای مدت اشتغال کمتر از یک ماه را ندارد.

وی همچنین افزود: دفاتر کاریابی می‌توانند در خصوص برخی مشاغل ساختمانی و روزمزد (8 درصد) دستمزد روزانه دریافتی کارجو را به‌عنوان حق‌الزحمه به‌کارگماری دریافت کنند.

مختار احمدی  با بیان این که دستورالعمل حق الزحمه دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی به تمامی دفاتر کاریابی سطح استان ابلاغ شده است تأکید کرد: عدم رعایت هریک از بندهای اعلام‌شده، تخلف محسوب می شود و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با همکاری انجمن صنفی کاریابی‌ها، موظف به رسیدگی موضوع هستند.

۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۷:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید