مدیر صندوق بازنشستگی کشوری کرمانشاه در گفتگو با ایرنا:

صندوق کارآفرینی امید 524 میلیارد تومان تسهیلات در کرمانشاه پرداخت کرده است

صندوق کارآفرینی امید 524 میلیارد تومان تسهیلات در کرمانشاه پرداخت کرده است
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمانشاه از پرداخت ۵۲۴ میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره و ارزان با ایجاد بیش از ۲۲ هزار شغل در استان طی هشت سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، محمد طاهر عظیمی‌فشی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تشریح عملکرد صندوق در استان، گفت:  صندوق کارآفرینی امید طی هشت سال در مجموع بیش از ۵۲۴ میلیارد تومان در بخش های مختلف اقتصادی (صنعت، خدمات، کشاورزی و رفاهی) پرداخت کرده که با توجه به ظرفیت ویژه استان در حوزه کشاورزی، بیشترین میزان پرداخت در بخش های روستایی و کشاورزی صورت گرفته است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمانشاه در این باره گفت: صندوق کارآفرینی امید استان در طول هشت سال دولت تدبیر و امید توانسته با حمایت از کسب و کارهای خُرد و کوچک و استفاده از ظرفیت های موجود، زمینه ایجاد اشتغال برای ۲۲ هزار و ۴۱۰ نفر را در سطح استان فراهم کند که در نوع خود کم سابقه بوده و رضایتمندی حداکثری را در تکریم ارباب رجوع و حوزه اشتغال به دنبال داشته است.

وی توضیح داد که به دلیل وقوع زلزله سال ۹۶ بخش عمده ای از تسهیلات پرداخت شده در سال ۹۷ از محل اعتبار مختص مناطق زلزله زده برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده، تأمین گردیده است

به گفته مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمانشاه، بیشترین میزان پرداخت تسهیلات با توجه به زلزله، مربوط به سال ۱۳۹۷ است که رضایتمندی بالایی را در سطح استان به وجود آورد.

عظیمی فشی افزود: صندوق کارآفرینی امید به منظور بهره برداری حداکثری از ظرفیت های مغفول و مزیت های نسبی استان و با حداقل سرمایه گذاری اقدام به تعریف استراتژی های خاص خود کرده که در استان کرمانشاه با احیاء پتانسیل ها و ظرفیت های موجود مبلغ ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی افزود: در نتیجه این تسهیلات پرداختی، تعداد ۱۵۵ نفر اشتغال در طرح های روستای فاقد بیکار و هر روستا یک محصول، ایجاد و تعداد ۱۴۷ فقره تسهیلات صندوق خرد محلی با 4 هزار و ۲۰۰ نفر عضو پرداخت شده است.

 

۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید