مدیر کل تامین اجتماعی کرمانشاه:

7 هزار و 744 نفر در استان کرمانشاه مقرری بیمه بیکاری دریافت کردند

7 هزار و 744 نفر در استان کرمانشاه مقرری بیمه بیکاری دریافت کردند
مدیرکل تامین اجتماعی کرمانشاه در نشست خبری به مناسبت هفته تأمین اجتماعی گفت: در سال گذشته به هفت هزار و ۷۴۴ نفر بیمه بیکاری کرونا به مبلغ ۴۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، ایمان بیوس در جمع خبرنگاران و در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت هفته تأمین اجتماعی گفت: سازمان تأمین اجتماعی در سال گذشته به 7 هزار و 744 نفر از کسانی که در استان کرمانشاه کسب و کار خود را در اثر شیوع ویروس کرونا از دست داده بودند، مقرری بیمه بیکاری به مبلغ 42 میلیارد و 600 میلون تومان پرداخت نمود.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه تعداد بازنشستگان و مستمری‌بگیران استان را ۵۸ هزار نفر اعلام کرد و یادآور شد: در سال گذشته 5 هزار نفر و در سه ماهه سال جاری هم هزار نفر به مستمری‌بگیران تامین اجتماعی اضافه شدند و این در حالی است که در سال گذشته و امسال هم در مجموع خانواده ۳۱۷ نفر که بر اثر کرونا فوت کردند تحت حمایت‌های تامین‌ اجتماعی قرار گرفتند.

ایمان بیوس در ادامه این نشست خبری پرداخت حق بیمه دوران سربازی را منجر به افزایش سوابق بیمه‌ای بیمه‌شدگان دانست و گفت: این حق بیمه معادل هفت درصد دستمزد است و بیمه شدگان میتوانند در ۱۲ قسط پرداخت کنند.

وی همچنین اظهار کرد: بیمه‌شدگان پرداخت حق بیمه سربازی و بسیاری از خدمات دیگر تامین اجتماعی را می‌توانند به صورت غیرحضوری و با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی به نشانی eservices.tamin.ir انجام دهند.

بیوس با اشاره به اینکه با بیمه زنان خانوار و بیمه دانشجویان می‌توان علاوه بر دریافت خدمات بیمه ای از دفترچه و خدمات بیمه‌ای همسر، پدر و مادر هم استفاده کرد، افزود: این افراد می‌توانند در سنین پایین بیمه شوند و در زمان مناسبی از خدمات بازنشستگی استفاده کنند که استفاده از این خدمات هم به صورت غیرحضوری امکان‌پذیر است.

آنچنان که بیوس می‌گوید افرادی که قبل از تاریخ عقد ۷۲۰ روز سابقه بیمه داشته باشند، با مراجعه به پایگاه خدمات الکترونیک تامین اجتماعی و ثبت نام می‌توانند معادل یک ماه حقوق را از سازمان تامین اجتماعی به عنوان هدیه ازدواج دریافت کنند.

کمک هزینه تدفین برای یک هزار و ۳۹۱ نفر با مبلغ ۲ میلیارد تومان، کمک هزینه بارداری برای ۲ هزار و ۴۰۰ نفر با مبلغ شش میلیارد تومان، کمک هزینه درمان و بیماری برای بیش از ۹ هزار نفر با مبلغ ۱۶ میلیارد تومان و کمک هزینه سفر درمانی برای ۴۳۵ کرمانشاهی از دیگر خدمات اداره‌کل تامین اجتماعی استان بود که آقای بیوس به آنها اشاره کرد.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان کرمانشاه در پایان این نشست خبری افزود: در سال ۹۹ برای یک هزار و ۳۳۰ مورد مبلغ سه میلیارد تومان هم کمک هزینه ازدواج پرداخت کردیم.

 

۲۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۸:۳۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید