استاندار کرمانشاه در اولین نشست کانون کارآفرینی

کانون کارآفرینی، اتاق فکری برای پیشرفت و توسعه می باشد

کانون کارآفرینی، اتاق فکری برای پیشرفت و توسعه می باشد
استاندار کرمانشاه در اولین جلسه کانون کارآفرینی استان، گفت: کانون کارآفرینی می‌تواند اتاق فکری برای پیشرفت و توسعه استان باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، هوشنگ بازوند در اولین نشست کارگروه کانون کارآفرینی در جمع  اساتید دانشگاهی، صاحب نظران، کارشناسان و کارآفرینان برتر، ایده پردازان و سرمایه گذاران به ضرورت حمایت از ایده ‌های جذاب، ارزش آفرین و بهره مندی از فرصت ها برای کارآفرینی اشاره کرد و گفت: ظهور توانمندی‌های استان بدون فعالیت بخش خصوصی معنا پیدا نمی‌کند و کارآفرینی باید در استان فرهنگ سازی شود.

استاندار کرمانشاه حضور اساتید دانشگاهی، صاحب نظران و کارآفرینان برتر را در این کانون بسیار مطلوب ارزیابی کرد و تصریح کرد: این تیم قوی می تواند به عنوان مشاور و تسهیل کننده از ایده ها حمایت و راه موفقیت را کسب و کارها را برای حضور موثر در بازار تسریع ببخشد که البته لازمه این مهم تقویت نهادهای آموزشی برای کارآفرینان و پیش بینی شرایط پیش رو است.

بازوند ضمن تقدیر از رئیس کانون کارآفرینی استان به لحاظ ایجاد زمینه ای برای حمایت از ایده های نوآورانه گفت: در سالی که به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی)به عنوان «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» نامگذاری شده است؛ انتظار داریم علاوه بر رفع مشکلات کسب و کارها به موانع ذهنی و نرم افزاری حوزه جهش تولید نیز توجه ویژه ای شود زیرا خیلی از مشکلات به دلیل عدم توجه و تشویق ایده پردازان و فعالیت های نوآورانه است نه صرفاً تأمین منابع مالی و این مهم باید بررسی و پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه کانون کارآفرینی استان با داشتن اتاق فکر و پشتوانه علمی قوی می‌تواند در کاهش نرخ بیکاری موثر باشد گفت: اگر آموزش و بازار یابی به خوبی انجام شود ایجاد شغل و تولید بعد از مدت کوتاهی به رکود نمی‌انجامد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در این نشست کارآفرینی  را به عنوان عامل تغییرات در نظام اقتصادی، اجتماعی جوامع دانست و گفت: کارآفرینان می توانند با تکیه بر سرمایه عظیم نیروی انسانی متخصص، اهداف توسعه­ای کشور را پوشش داده و مسیر گذار از اقتصاد مبتنی بر منابع به اقتصاد دانش­بنیان و مقاومتی را تسهیل نماید.

حسن عزیزی تشکیل کانون های کارآفرینی در استان را در پی مصوبه شورای عالی اشتغال عنوان کرد و ادامه داد: کارنون کارآفرینی به عنوان شبکه ای منسجم از کارآفرینان برتر و موفق نقش مهمی در پیشبرد استراتژی توسعه کارآفرینی ایفا می نمایند.

وی در ادامه جلسه از ثبت نام چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان خبر داد و گفت:  تاکنون ۲۴۲ نفر در این جشنواره ثبت نام کرده اند که تنها اطلاعات ۲۳ کارآفرین به طور کامل ثبت شده است و نواقص ثبت نام کارآفرینان در بارگذاری باید برطرف شود.

حسن عزیزی در ادامه افزود: کارآفرینان استان می توانند تا دهم مرداد نسبت به ثبت نام یا تکمیل فرآیند ثبت نام در سایت مربوطه اقدام نمایند.

سنجابی رئیس کانون کارآفرینی استان نیز ضمن گزارشی از عملکرد کانون در استان گفت:  کانون کارآفرینی در استان از سال ۹۱ فعالیت خود را به عنوان ششمین کانون در سطح کشور آغاز کرده است و هم اکنون ۲۲۰ نفر عضو دارد که از این تعداد ۱۲۰ نفر آن کارآفرین هستند.

رئیس شورای مرکزی کانون کارآفرینی کشور در ادامه افزود: آموزش، راه اندازی و توسعه کسب و کار به متقاضیان قبل از دریافت تسهیلات، راه اندازی کسب و کار‌های نوآورانه و ارائه مشاوره‌های بازاریابی امری ضروری است که در این کانون به آن توجه می‌شود.

در پایان این نشست که در سالن جلسات سازمان همیاری شهرداری های استان کرمانشاه برگزار شد،  استاندار کرمانشاه از زحمات و تلاش های «سجاد سنجابی» رئیس کانون کارآفرینی استان و رئیس شورای مرکزی کانون کارآفرینی کشور با اهدای لوح، تشکر و قدردانی کرد.

۴ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۰۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید