به مناسبت هفته تعاون

بیش از ۸۴ هزار نفر از جمعیت سرپل‌ذهاب عضو شرکت‌های تعاونی هستند

بیش از ۸۴ هزار نفر از جمعیت سرپل‌ذهاب عضو شرکت‌های تعاونی هستند
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سرپل‌ذهاب با اعلام اینکه هشت هزار خانوار معادل بیش از ۸۴ هزار نفر از جمعیت ۹۰ هزار نفری این شهرستان عضو شرکت‌های تعاونی هستند، گفت: در شرکت‌های تعاونی این شهرستان برای ۶۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، مهین پژمان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت هفته تعاون و تجلیل از فعالان عرصه تولید و تلاش، افزود: ۳۱۹ تعاونی دارای مجوز در حوزه های مختلف تولیدی، توزیعی، خدماتی، صنعتی و کشاورزی در این شهرستان ایجاد شده که از این تعداد ۹۰ تعاونی فعال و مابقی تعاونی‌های راکد یا نیمه فعالند و یا به صورت مقطعی کار می‌کنند.

وی اظهار داشت: تعاونی‌های متعددی در زمینه کشاورزی، مصرف، خدمات، صنعت، مسکن  بهداشت، مرزنشینی فعالیت دارند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سرپل ذهاب گفت: همچنین هشت تعاونی بانوان در شهرستان فعال است و این شهرستان یکی از سه شهرستان استان کرمانشاه دارای شرکت تعاونی توسعه و عمران  است.

پژمان ادامه داد: شرکت تعاونی مسکن کارکنان شهرداری، شرکت تعاونی ۹۵۱ گل و گیاه و شرکت تعاونی ۴۵۴۸ دهیاران بخش مرکزی حلوان به عنوان تعاونی های شایسته تقدیر استانی، امسال انتخاب شده اند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سرپل ذهاب در ادامه گفت: با توجه به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری( مدظله العالی) به نام " تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" باید همه مسوولان پیش از پیش در رفع مسایل و مشکلات تولید توان خود را با همکاری و همدلی به کار گیرند.

پژمان مهمترین مشکل تعاونی‌ها را تسهیلات و کمبود اعتبار دانست و خاطرنشان کرد: اگر نقدینگی به تعاونی‌ها تزریق شود می‌توانند اشتغالزایی قابل توجهی داشته باشند.

او افزود: سایر مشکلاتی که باعث رکود تعاونی‌ها شده نیز اختلافات داخلی، عدم آموزش، بازاریابی نامناسب است که بخش قابل توجهی از آن ها قابل حل هستند.

 سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.

 

۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ۲۲:۲۲
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید