دکتر ربیعی: احداث پالایشگاه آناهیتا باعث شکوفایی اقتصاد کرمانشاه می شود /صندوق های بازنشستگی به کمک توسعه استان آمده اند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ساخت پالایشگاه آناهیتا در کرمانشاه باعث رشد و شکوفایی اقتصاد استان می شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر علی ربیعی روز سه شنبه در مراسم کلنگ زنی احداث پالایشگاه آناهیتا کرمانشاه اظهار کرد: این طرح ارزشی افزون بر 12 هزار میلیارد ریال دارد و توان اشتغالزایی و توسعه اقتصادی آن بسیار بالاست.
وی افزود: در گام نخست این طرح یعنی در زمینه تسطیح و خاکبرداری (سیویل) فقط پنج هزار نفر می توانند به کار مشغول شوند، ضمن اینکه هدف ما این است که پس از تکمیل این طرح، صنایع پایین دستی که ظرفیت ایجاد اشتغال بسیار زیادی دارند را نیز احداث و راه اندازی کنیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در این طرح سه صندوق نفت، بازنشستگی کشوری و کارگران سهامدار هستند و همه تلاش ما هم بر این خواهد بود که طرح را در چشم انداز زمانی مورد نظر به بهره برداری برسانیم زیرا این پالایشگاه دارای مصوبه سفر رهبر معظم انقلاب به استان کرمانشاه نیز است.
ربیعی بر اهمیت و نقش صندوق های اقتصادی تاکید کرد و افزود: نوع نگاه به این صندوق ها باید در کشور تغییر کند و همانند سایر مناطق توسعه یافته در جهان، برای آنها، نقشی در راستای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار قائل شویم.

وی با اعلام این که صندوق‌های بازنشستگی به کمک توسعه کشور آمده‌اند، گفت: صندوق‌های بازنشستگی بیشترین سهم را در سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی مربوط به صندوق‌های بازنشستگی دارند و جایگاه خود را در حفظ اشتغال کشور باز کرده‌اند.

وی پروژه پالایشگاه نفت آناهیتای کرمانشاه را نشان‌دهنده ورود صندوق‌های بازنشستگی به موضوع توسعه دانست و گفت: سهامداران این پروژه سه صندوق بازنشستگی نفت، کشوری و تأمین اجتماعی هستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از پیگیری های استاندار و نمایندگان مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی برای اجرایی شدن ساخت پالایشگاه آناهیتا قدردانی کرد.
کلنگ احداث پالایشگاه آناهیتا در منطقه درود فرامان با حضور ابراهیم رضایی بابادی استاندار کرمانشاه و جمعی از مسوولان محلی به زمین زده شد.
احداث پالایشگاه آناهیتا برای جلوگیری از خام فروشی مواد اولیه و تبدیل آنها به فرآورده های نفتی با ارزش افزوده بیشتر و نیز رفع نیاز منطقه غرب کشور به فرآورده های نفتی انجام می شود.

۱۰ شهریور ۱۳۹۴ ۲۳:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید